Podkreślenie roli wody w codziennej diecie dzieci. Cele szczegółowe: (dzieci) Utrwalają nawyk prawidłowego odżywiania się i prowadzenia zdrowego trybu życia. Wypowiadają się i promują picie wody u dzieci i dorosłych. Poszerzają wiedzą o otaczającym ich świecie. Świadomie dokonują właściwych wyborów; picia wody zamiast
Przebieg zajęć 1. Wprowadzenie do zajęć: wysłuchanie piosenki „Witajcie w naszej bajce”. 2. Przywitanie: Dziś na moje zawołanie Niech się miły nastrój stanie Niech w zabawach znajdzie się rozpoznawanie Bajek, baśni, które znamy” 3. Nauczycielka przebrana za postać bajkową pyta dzieci jak myślą, o czym będą zajęcia?
kapitańskie tango-tańczą w parach. 7. Lusterka- każde dziecko otrzymuje lusterko, dzieci przeglądają się w nich, rozmawiamy o tym, jak wygląda twarz, całe ciało, kiedy się czegoś boimy. Wyjaśniamy, co oznacza zdanie „Strach ma wielkie oczy”. 8. Przesyłamy miny przedstawiające „strach” – w kręgu.
b) Zadanie domowe . Wykonaj zadanie 4 Kp. 16 i zadanie 4 Kp. 17. 7. Czas trwania lekcji . 2 x 45 minut. 8. Uwagi do scenariusza . Scenariusz zajęć zintegrowanych z zakresu edukacji polonistycznej Obowiązki dyżurnego jest przeznaczony do realizacji w klasie II nauczania zintegrowanego, pracującej z podręcznikiem Dobrowolska H., Konieczna A., Wesoła szkoła.
- pobudzenie do myślenia w trakcie odróżniania realiów od fantastyki, - wzbogacenie słownika dzieci o nowe wyrazy: puszcza, strzecha syrena, strawa, gród itp., - wdrażanie do uważnego słuchania tekstu literackiego.
Scenariusz zajęć. 1. Temat: Superbohater Autor: Justyna Łukaszewicz Informacje dodatkowe: scenariusz przygotowany w ramach zajęć online do samodzielnego odtworzenia w domu *** Wiek
Rozpoznawanie mieszkańców świata, ich domów, roślinności i zwierząt. Utrwalam sobie zdobyte wiadomości dotyczące życia dzieci w różnych krajach świata – uściślenie zdobytych wiadomości związanych z życiem dzieci w innych krajach – rozwijanie mowy, myślenia, spostrzegawczości, logicznego myślenia.
Zajęcia edukacyjne. Zajęcia edukacyjne stanowią kluczowy element w procesie rozwoju i nauki przedszkolaków. Poprzez różnorodne i angażujące zajęcia, dzieci mają okazję odkrywać nowe dziedziny wiedzy, rozwijać umiejętności poznawcze i zdobywać cenne doświadczenia. Oto zbiór scenariuszy zajęć edukacyjnych, które pomogą
z Polską) i obległa jej stolicę, Wiedeń. W mieście stacjonowała nieliczna, 11-tysięczna austriacka załoga. Cesarz austriacki Leopold II Habsburg oraz papież Innocenty XI zwrócili się do króla Jana III Sobieskiego z prośbą o ratunek dla Wiednia. Sobieski z wojskami koronnymi w sile około 30 tysięcy ludzi wyruszył z odsieczą .
Scenariusz zajęcia - opowieść ruchowa "Zawody sportowe". Temat zajęć: Zawody sportowe. Kształtowanie nawyku prawidłowej postawy. Rozwijanie sprawności fizycznej. Rozwijanie wyobraźni. Kształtowanie umiejętności społecznych. Dziecko potrafi przyjąć prawidłową pozycje w siadzie i staniu. Dziecko uczestniczy w zajęciach ruchowych.
DEcy. „Ciociu, a gdzie Ty pracujesz?” – usłyszałam kiedyś od 5-latka. Pomyślałam, że w odpowiedzi na to pytanie zaproszę wychowanków na spacer i pokażę im drogę od przystanku autobusowego do miejsca mojej pracy. Z ciekawością słuchałam komentarzy dzieci: „O, to droga do przedszkola!”, „Ciociu, Ty blisko przedszkola pracujesz?”. Pod furtką placówki musiałam wyjawić dzieciom prawdę J to, że jestem z nimi w przedszkolu jest moją pracą! Zadałam więc kolejne pytanie: „To kim ja jestem z zawodu?” i odezwał się chór odpowiedzi: „Ciocią!”... Kto jeszcze pracuje w przedszkolu? I czy faktycznie jestem… „ciocią?”Podgląd dokumentów:Pozostało jeszcze 90 % treściAby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp. Uzyskaj dostęp do portalu ePedagogika – czekają na Ciebie: Profesjonalne narzędzia do zajęć specjalistycznych i scenariusze na zajęcia z uczniami, rodzicami i nauczycielami Inspirujące artykuły, które poszerzą Twój warsztat pedagoga Bogata baza porad udzielanych przez psychologów, pedagogów specjalnych i prawników Uzyskaj dostęp do portalu » Masz już dostęp?Zaloguj się
Czas, który dzieci spędzają w przedszkolu jest niezwykle ważny dla procesu socjalizacji. Codziennie, niezależnie od tego, czy toczy się swobodna zabawa, czy zajęcia dydaktyczne, dziecko uczy się funkcjonować w grupie. Buduje własny zbiór narzędzi komunikacyjnych, które pomogą mu w przyszłości w różnych sytuacjach. Uczy się wyrażać własne zdanie, walczyć o uznanie swoich potrzeb, pracować w zespole. Już zwykła zabawa w dom wymaga umiejętności podziału ról i zadań i intensywnej współpracy. Naturalne jest to, że dzieci przedszkolne spędzają czas w mniejszych grupach, przebywając z tymi, do których czują największą sympatię. Warsztat ma za zadanie scalić całą grupę, pomóc w budowaniu sprawnej komunikacji pomiędzy wszystkimi przedszkolakami.
Scenariusze zajęć wraz z gotowymi pomocami dydaktycznymi na każdy dzień zajęć w łące – Dzieci Młodsze – Piątek piątek przedszkolaki poobserwują ślimaki i dowiedzą się kilku informacji na ich temat. Poćwiczą motorykę małą wykonując relaksacyjne masażyki, rysując ślimaka do wiersza oraz wykonując ślimaka z plasteliny, a także rozwiną zwinność i sprawność fizyczną wykonując zestaw ćwiczeń łące – Dzieci Młodsze – Czwartek czwartek przedszkolaki ułożą puzzle i obejrzą film edukacyjny "Czas zwierząt - Mrówka". Zapoznają się z cyklem życia mrówki układając historyjkę obrazkową i wykonując kartę pracy „Od jaja do imago”.Na łące – Dzieci Młodsze – Środa środę przedszkolaki odkodują temat zajęć i zapoznają się z różnymi gatunkami motyli. Obejrzą film edukacyjny "Motyle nocne", a także nauczą się trzeciej zwrotki piosenki "Wiosenna łąka".Na łące – Dzieci Młodsze – Wtorek wtorek przedszkolaki rozwiązując zagadki słowne poznają zwierzęta mieszkające na łące oraz rozpoczną naukę piosenki "Wiosenna łąka". Obejrzą fragmenty filmu "Kret", a także poćwiczą kodowanie na dywanie prowadząc kreta do łące – Dzieci Młodsze – Poniedziałek poniedziałek przedszkolaki zapoznają się z nazwami polnych kwiatów i poprowadzą obserwację przyrodniczą podczas spaceru w okolicy przedszkola. Wykonają kartę pracy "Majowe kwiaty", a także własnoręcznie przygotują "Pizze - łąkę".Na łące – Dzieci Starsze – Piątek piątek przedszkolaki poobserwują ślimaki i dowiedzą się kilku informacji na ich temat. Poćwiczą motorykę małą wykonując relaksacyjne masażyki, rysując ślimaka do wiersza oraz wykonując ślimaka z plasteliny, a także rozwiną zwinność i sprawność fizyczną wykonując zestaw ćwiczeń gimnastycznych.